W co zainwestować 300000 złotych?

0 głosów
W jaki biznes warto teraz zainwestować? Mam odłożone trochę pieniędzy i szukam pomysłu na własny biznes. Co obecnie ma szansę powodzenia, a jakie branże mogą okazać się inwestycją nietrafioną? Na uruchomienie działalności mogę przeznaczyć do 300 tysięcy złotych. Czyli pytanie brzmi w jaki sposób można zainwestować 300000 zł?
pytanie zadane przez użytkownika Marian P
otagowane ponownie

6 odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Na pewno nie polecam zainwestowania 300000 złotych w sklep lub kilka sklepów internetowych w branżach, w których występuje silna konkurencja oraz niskie marże na sprzedawane produkty. Inwestycją nietrafioną może też być handel w branżach, w których rynek został już solidnie nasycony. W takim przypadku trudno będzie konkurować z wielkimi graczami, czyli marki, sieci i producenci. W zasadzie to ciężko jest powiedzieć w co warto jest dziś zainwestować, bo nawet najlepszy pomysł może okazać się niewypałem.

odpowiedź przez użytkownika PZNb
edycja
0 głosów
Zainwestować 300 tys złotych można byłoby obecnie w artykuły dla ludzi ubogich albo zupełnie odwrotnie, dla bogatych. A to dlatego, że rozwarstwienie zarobków w naszym pięknym państwie nie pozwala niestety na wybór innych opcji. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
odpowiedź przez użytkownika Amarta
0 głosów
Ja np. zacząłem robić żaluzje zewnętrzne. Zainwestowałem pieniądze w trzy maszyny, a pomieszczenia na nie to po prostu miałem nieużywane od dawna... Na dziś mam więcej zamówień niż mogę wykonać. Czyli opłaca się zainwestować takie 300000 zł w jakieś maszyny i zacząć coś produkować. Automatyzacja pewnych procesów wytwórczych to klucz do sukcesu w biznesie.
odpowiedź przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
Pomysłem zainwestowania 300 tys zł może być salon masażu i świadczenie usług np. dla emerytów, bo to grupa społeczna stosunkowo zamożna oraz dysponująca czasem na korzystanie z atakich usług. Dziadkowie płacą, a studentki bierzesz na praktyki czy staż, a pieniądze płyną. Koszt to byłby tylko wynajem lokalu pod salon takiego masażu.
odpowiedź przez użytkownika Piotr
0 głosów
Warto inwestować i dywersyfikować źródła inwestycji. Mając 300000 zł z pewnością część zainwestowałbym na giełdzie, część położyłbym na lokacie, a część zainwestował w złoto lub srebro. Chyba, ze ma się dobry pomysł na biznes to wtedy nie ma co się bawić w lokaty choć dywersyfikacja jest istotna. Wpakować 300 tys w biznes i się przejechać na nim to raczej nie byłoby zbyt fajne.
odpowiedź przez użytkownika On45
0 głosów

Uważam, że każdy biznes może być opłacalny, o ile masz na niego pomysł i jakąś tam smykałkę. Trzeba myśleć pozytywnie i uzbroić się w cierpliwość oraz trzymać nerwy na wodzy i uważać na ludzką zazdrość. Moja małżonka przez takie coś przechodziła, gdy otworzyła zakład fryzjerski. Dodam, że na taki biznes nie trzeba wykładać aż 300000 zł, wystarczy 10 razy mniej. Choć to raczej taki biznes polegający na samozatrudnieniu. Wracając do wątku - wszystko było ładnie, pięknie, ale tuż przed otwarciem kilka koleżanek zacz,ęło żonie robić koło pióra. Jakieś plotki i ploteczki, że słaba z niej fryzjerka itp. Widzisz więc, że trzeba mieć kupę samozaparcia, bo działalność gospodarcza może być powodem kłopotów. Pozdrawiam. Marek

odpowiedź przez użytkownika Marek
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciek 3 odpowiedzi 9,549 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciej 4 odpowiedzi 14,395 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Mateusz 3 odpowiedzi 750 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,380 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,979 wizyt
...