Jakie są sposoby zarabiania dla nastolatków?

0 głosów

Mam 16 lat, ale niedługo, w maju konczę 17 i chciałbym już spróbować zarobić co nieco, a nie czekać rok do osiemnastki. Jakie istnieją sposoby zarabiania dla nastolatka? Może ktoś wie, próbował lub zna kogoś kto zarabia nie będąc pełnoletnim. Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

pytanie zadane przez użytkownika On97

8 odpowiedzi

0 głosów
Możesz spróbować zarabiać przez internet. Jak masz jakąś lepszą kartę AMD to możesz kopać Bitcoins, ale słabo to się ostatnio opłaca. Wiem też, że jest taki program, który nalicza tobie czas jaki spędzasz przed kompem i nabija kasę. To coś polega na wyświetlaniu w takim okienku i oglądaniu stron. Kokosów z tego nie ma, chyba, że nałapiesz setek poleconych co moim zdaniem jest trudne. Może ktos ma lepsze pomysły na zarobek.
odpowiedź przez użytkownika Michau94
0 głosów
Możesz iść "na zmywak" do jakiejś małej restauracji, baru, knajpy albo pubu. Zawsze parędziesiąt złotych zgarniesz. Ja kiedyś robiłem na stacji paliw, gdzie tankowałem ludziom auta i myłem szyby. Zgarnąłem za miesiąc 400 złotych plus to, napiwki od ludzi za umycie szyb. Nie dużo tego, ale zarobione samemu, a to najważniejsze. Poszukać też możesz na budowie, na stacjach benzynowych jak ja, albo może w jakimś sklepie jako pomocnik. Są też prace sezonowe, niedługo będą przecież truskawki, a na wakacjach inne owoce. Tylko przestań liczyć na full wypas wypłatę, bo sie przeliczysz....
odpowiedź przez użytkownika Krzyś Ibisz
0 głosów
Stałej roboty pewnie nie znajdziesz tak łatwo, więc podsuwam pare innych pomysłów na zarobek dla nastolatka:

- jak masz jakiegoś sąsiada, który ma np. problem z poruszaniem się i nie może psa wyprowadzić czy zrobić zakupów to dogadaj się i już masz parę złoty. Warto popytać się ludzi czy przypadkiem nie potrzebują pomocy za drobną opłatę.

- jest też coś takiego jak upload plików, takich które inni chcieliby pobierać, ale polecić nie mogę, bo to nie jest legalne. Sam się domyśl co ludzie wrzucają, a czego inni nie mają i chcą pobrać.

- sprzedaj jakieś stare rzeczy, które już ci się nie przydadzą itp

Nie wiem co jeszcze xd.
odpowiedź przez użytkownika Ewuś
0 głosów
Sposoby zarabiania dla nastolatka? To ja ci powiem, że jeśli mieszkasz na wsi czy obrzezach miasta i masz blisko do lasu to zbieraj owoce leśne (jagody, jeżyny, poziomki lub grzyby - jeśli się znasz). W maju jest też bum na ślimaki winniczki, można tez zbierać kwiaty lipy i inne zioła, suszyć je, gromadzić, a potem sprzedawać. Trzeba tylko najpierw znaleźć rynek zbytu. Wiem, że mozolna to praca, ale nikt nie da ci ot tak sobie kasy.

Ja rok temu jeździłem z pizzą na skuterze i miałem 70 zł dziennie, tyle że miałem już wówczas 18 lat, więc pewnie nie uda ci sie załapać, chyba że na czarno.

Możesz również spróbować sił w jakiejś firmie mlm, a ja polecam osobiście tą, w której sam teraz pracuje FM Group. Robota polega to na rozprowadzaniu różnych produktów wśród znajomych i są z tego niezłe kieszonkowe. Jedyny problem jest taki, że musiałbyś początkowo zajmować się dystrybucją, występując pod nazwiskiem kogoś ze swojej rodziny kto jest pełnoletni, aż do cczasu, gdy sam nie będziesz mieć 18stki.
odpowiedź przez użytkownika Arturos
0 głosów

Dopiero od 16tego roku życia możesz pracować na umowę zlecenie lub umowę o dzieło - oczywiście za zgodą rodziców. ;p Robienie stron, pisanie newsów albo wypełnianie ankiet, podobno kilka portali oferuje taki rodzaju zarobku, ale to musisz w googlach poszukać. Moja opinia jes taka, że aby zarobić kasę w tym kraju jako nastolatek w okresie wakacyjnym to najlepiej iść na budowę, bo tylko tam dobrze płacą.

Jeśli jesteś dobry z jakiegoś przedmiotu możesz zostać korepetytorem dla młodszych uczniów albo dla swoich głupszych kolegów i koleżanek z klasy. Nie ma nic za darmo hehe.

odpowiedź przez użytkownika Anna Grodzki
0 głosów
Co może robić nastolatek, aby zarobić? Może weź kupuj coś taniej i sprzedawaj drożej na allegro albo pod blokiem. Albo może idź do młodzieżowego biura pracy w swoim mieście tp coś ci znajdą chyba, że mieszkasz na totalnym zadupiu. ;) Możesz też poszukać fuchu u znajomych - coś posprzątać, skopać działkę, skosić trawnik itd.
odpowiedź przez użytkownika Rysiek z Klanu
0 głosów
Jak jesteś odważny to mogę poradzić ci iść do dużych supermarketów, banków, poszukać firm hostessowych w necie, bo całkiem dobrze płacą za weekendy. 8zł /h tyle zarabiała moja dziewczyna, gdy nie była pełnoletnia, a pracowała po 5 - 7 godzin, w sobotę i niedzielę - wychodziło jej jakoś 100 zł za 2 dni. Możesz poszukać też ofert w rodzaju wykładanie towaru w marketach.
Najwięcej jednak zarobisz jako pomocnik na budowie, ale się narobisz i nie wiadomo czy wypłacą.
odpowiedź przez użytkownika Eli
0 głosów
Ja powiem, że opłaca się oddawanie do skupu butelek czy zbieranie puszek po piwie zamiast wyrzucanie do kosza (paredziesiąt złotych w roku można na tym zyskać). Ostatnio oddałem cały worek puszek po 4 miesiącach zbierania, ponad 6 kg i 20 zł znalazło się w kieszeni. Oczywiście sam tyle nie wypiłem. ;) Będąc w lesie na grzybach z małżonką, oprócz grzybów, do innego pojemnika wrzucałem też porzucone puszki. Ile ludzie puszek wyrzucają to się w głowie nie mieści, a zbierałem je raptem parę godzin. Przy okazji trochę oczyściłem las. Pewnie dla wielu osób wydaje się to mało opłacalne takie szukanie puszek, ale z mojego doświadczenia wynika, że dałoby się zebrać nawet 10 kg dziennie, czyli masz 35 zł w kieszeni. Pewnie z 5 godzin by zeszło i nałazić się trzeba, ale ile plusów... Świeże powietrze, ruch, działanie w kierunku ochrony środowiska itp. No i w dodatku każdy tak może sobie dorobić - nawet nastolatkowie.
odpowiedź przez użytkownika c4150f3e1k
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Misiek 4 odpowiedzi 4,278 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Wesoły Romek 4 odpowiedzi 1,237 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Ania 4 odpowiedzi 5,361 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Bartek 6 odpowiedzi 77,038 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika niezalogowany 4 odpowiedzi 1,248 wizyt
...