Jak to jest z zarabianiem na youtube?

0 głosów

Powiedzcie mi jak to jest z tym zarabianiem na yt. Czy mogę wrzucić po prostu jakiś śmieszny filmik i zarabiać na nim jeśli w ciągu roku zbierze on np. kilka milionów wyświetleń? Czy każdy film może zarabiać? Czy włączyć zarabianie mogę pod każdym filmikiem?

pytanie zadane przez użytkownika Ania

4 odpowiedzi

0 głosów

Aby zarabiać na youtube musisz posiadać wszystkie prawa do udostępniania danego filmu oraz ścieżek dźwiękowych w nim użytych. Wygląda to tak, że jeśli w Twoim filmiku będzie słychać piosenkę, do której nie masz praw (np. przypadkowo nagrasz grające w tle radio), to filmik może zostać wyłączony z zarabiania lub wyciszona zostanie ścieżka dźwiękowa. Wydaje mi się, że jednym filmikiem raczej nie zawojujesz internetu (patrz przykład "Jesteś zwycięzcą", który okazał się raptem kilkutygodniowym hitem, a teraz o kolesiu nikt nie pamięta).smiley Aby zarabiać na yt trzeba mieć konkretny pomysł i umieszczać filmy systematycznie. Może to być vlog o czymś unikalnym, ciekawym albo wręcz odwrotnie, o temacie zupełnie pospolitym, ale przekazanym w sposób niebanalny.

odpowiedź przez użytkownika Piotrek
0 głosów

Czy można zarobić na YouTube? Pewnie, że można. Da się nawet z tego żyć, ale trzeba mieć te kilka milionów wyświetleń filmików miesięcznie. W Polsce niełatwo to osiągnąć choć kilkudziesięciu osobom się to udaje. Poważne pieniądze zarabia się na youtube na rynku anglojęzycznym.

Vlogerzy blogujący po angielsku to z reguły profesjonaliści pracujący nawet po kilkanaście godzin dziennie, 6 - 7 dni w tygodniu przy produkcji swoich filmów. Jeżeli uważasz, że możesz nagrać raz na jakiś czas filmik, a potem nic już nie będziesz musiał robić to mylisz się i to bardzo. A popularność wcale nie jest tak łatwo utrzymać. Popatrz na Niekrytego Krytyka, wrzuca ostatnio coraz rzadziej i widać, że powoli formuła jego programu się wypala, a oglądalność spada mimo ponad miliona subów.

odpowiedź przez użytkownika Maciek
0 głosów

Od czego zależą zarobki na youtube?

- od tematyki Twoich filmów i wyświetlanych przy nich reklam np. więcej zarobisz na reklamach kredytów niż na reklamie pasty do zębów,

- od liczby kliknięć w reklamy i stawki za kliknięcie, która zależy od branży, wiadomo, że największa oglądalność to rozrywka, ale ma niską stawkę za klik,

- program AdSense dla Youtube ma mocno restrykcyjne zasady, a jak nie przestrzegając wszystkich zasad zostaniesz wyrzucony z programu bez możliwości odwołania i bez wypłaty kasy za ostatni miesiąc,

- na YouTube zarabia się też na sprzedaży koszulek i innych gadżetów, na filmach sponsorowanych i lokowaniu produktów w filmach.

odpowiedź przez użytkownika Marcin P.
0 głosów
Wydaje mi się, że można używać fragmentów utworów i filmów do 15 sekund długości na mocy prawa cytatu. Zwykle wystarczy napisać w opisie:
Copyright Disclaimer: Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use"; for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of "fair use";. The recent amendments to the Copyright Act of 1976.

Aby zarabiać na YT to trzeba mieć wartościowy kanał i postarać się, aby przynależeć do jakiejś sieci partnerskiej. Od kiedy jestem partnerem w rpmnetwork.com (są też polskie odpowiedniki) to zmieniły mi się ikony w youtube i w zasadzie to nie spotkałem się z filmem, który zostałby odrzucony.
odpowiedź przez użytkownika 87sed
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Bartek 6 odpowiedzi 77,038 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciek 3 odpowiedzi 9,549 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Wesoły Romek 4 odpowiedzi 1,237 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika On97 8 odpowiedzi 36,702 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciej 4 odpowiedzi 14,395 wizyt
...