Jak wygląda praca w policji?

0 głosów
Zastanawiam się czy nie wstąpić w szeregi policji. Czy ktoś wie jak wygląda praca w policji? Ile się w policji zarabia obecnie? Czy łatwo jest się dostać? Czy lepiej mieć wykształcenie średnie czy wyższe idąc do pracy w policji?
pytanie zadane przez użytkownika Szymon
otagowane ponownie

5 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź

Jak wygląda naprawdę praca w policji? W policji masz pełen socjal (emerytura po 25 latach pracy), premie mundurowe, umowę o pracę, a nie oszukujmy się - wiele się fizycznie nie napracujesz. Jest oczywiście trochę sporo papierkowej roboty, ale idzie wytrzymać. Czasem jakieś interwencje, ale to wiadomo, zależy od szczebla na którym siedziesz. Takie rzeczy tylko na początku służby. Potem jest łatwiej i coraz więcej zarabiasz. Tu masz listę zarobków policjantów w zależności od stopnia i stażu:

1693 zł - kursant podczas szkolenia podstawowego
2364 zł - policjant po ukończeniu szkolenia
2617 zł - referent
2910 zł - dzielnicowy / kontroler ruchu drogowego
3144 zł - detektyw / asystent

odpowiedź przez użytkownika Seba
wybrane przez użytkownika c4150f3e1k
0 głosów

Aby dostać się do policji to musisz mieć minimum średnie wykształcenie, ale po średnim pewnie nie dostaniesz się do działu kryminalistyki. Po studiach wyższych to automatycznie, masz jakiś tam status i więcej punktów na rekrutacji. No i masz szansę na osiągnięcie wyższych szczebli szybciej. Jak chcesz się dostać do policji to do tego dochodzą wymagania takie jak: niekaralność, odpowiednia kondycja fizyczna, uregulowany stosunek do służby wojskowej, obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię itp. Po więcej zajrzyj tutaj. Aby się dostać to trzeba przejść kilka testów: wiedza o prawie i działaniu organów prawnych oraz bezpieczeństwa publicznego - 40 pytań + testy sprawnościowe i psychologiczne.

odpowiedź przez użytkownika Czesio
0 głosów

Do wynagrodzenia podstawowego policjantów dochodzą jeszcze takie składniki jak: 13 pensja, mundurówka oraz dodatki i inne świadczenia socjalne. Aha, i jeszcze podczas szkolenia podstawowego (6 miesięcy) masz zagwarantowane darmowe zakwaterowanie i wyżywienie.  Ale uwaga, bo w policji odpowiadasz za wszystko co robisz przed prawem - mogą cie wywalić jak zrobisz coś źle np. obrazisz cywila podczas interwencji, a ktoś to nagra komórką i wrzuci na youtube to wtedy o 13stce możesz zapomnieć. Przytrafi się ci kilka takich różnych incydentow i pożegnasz się z mundurem, chyba, że masz wujka komendanta. wink

A ile wynosi emerytura policjanta? Wysokość emerytury policjanta jest obliczana na podstawie średniej pensji z 10 wybranych, kolejnych lat służby oraz dodatków i nagród rocznych. Po 25 latach służby policyjna emerytura wynosi 60% średniej pensji. Każdy następny rok służby zwiększa emeryturę gliniarza o 3%. Maksymalna emerytura policjanta może wynieść 75% pensji.

odpowiedź przez użytkownika Policjant
0 głosów
Powiem wam, że do Policji to teraz nie opłaca się iść przed 30 rokiem życia, bo na emeryturę idziesz w wieku 55 lat najwcześniej, a zaczynając służbę po szkole średniej musiałbyś harować przez 35 lat, a nie 25 gdybyś zaczynał mając lat 30.

Jak wygląda robota w Policji? Nie myśl sobie, że będziesz ganiał złoczyńców po klatkach i bił się w barach jak Steven
Seagal. Bardziej prawdopodobne, że obrzyga Cię menel, którego będziesz wyciągał z rynsztoka albo napluje na Ciebie pijana gówniara wracająca z dyskoteki o drugiej w nocy. Praca w Policji to 90% papierkologii, wstawanie w nocy, mocno upośledzone życie rodzinne, wyzywanie od psów i pogarda każdego kto nie nosi munduru.
odpowiedź przez użytkownika Wiem co mówię
0 głosów
Jest tak w pracy w Policji, że to nie za bardzo od Ciebie zależy, gdzie dostaniesz przydział na początku służby. Wrzucą cie najprawdopodobniej tam gdzie są jakieś wakaty. Więc na początku możesz być zwykłym krawężnikiem, czyli robisz patrole, interwencje, a dopiero potem możesz się ubiegać o robotę jako kryminalny.

W szkole policyjnej płacą okpło 1600 zł. Po szkole policyjnej około 2200 zł netto. Aby dostać się do ABW lub CBŚ to trzeba mieć układy albo mieć super doświadczenie i być świetnym gliniarzem. Testy na policjanta robisz na komputerze - dostajesz całe mnóstwo pytań, z których część się powtarza, są po prostu inaczej sformułowane, a to po to żeby wyeliminować tych co próbują oszukiwać. Pamiętaj, że zawód policjanta nie jest za bardzo szanowany w naszym społeczeństwie.

Do autora pytania: sugerują też sprawdzić jak wygląda sytuacja w straży granicznej w okolicach gdzie mieszkasz. Może trafi się akurat jakiś nabór. Wiadomo, że tu jeszcze trudniej się dostać, ale spróbować możesz.
odpowiedź przez użytkownika Zenek
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,258 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,955 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Michał 5 odpowiedzi 5,698 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Paweł z Torunia 5 odpowiedzi 31,921 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Mateusz 3 odpowiedzi 692 wizyt
...