Jakie studia na politechnice wybrać?

0 głosów

Jaki kierunek studiów na politechnice wybrać? Pytam, bo nie wiem co robić po maturze. Myślę o lotnictwie - specjalizacja silniki albo mechatronika. Czy ktoś może wie jak zarabia się po poszczególnych studiach i czy jest łatwo znaleźć po nich jakąś pracę?

pytanie zadane przez użytkownika niezalogowany

4 odpowiedzi

0 głosów
Jeśli chodzi o studia na politechnice to polecam budowę maszyn albo budownictwo. Zarobków po politechnice to według mnie nie da się dokładnie określić. To przecież zależy od tego, gdzie będziesz pracować i co będziesz umiał po tych studiach. Nawet informatyk w Polsce może zarabiać pensję minimalną w jakimś mniejszym polskim mieście, jeśli nie posiada konkretnych umiejętności.
odpowiedź przez użytkownika Andrew
0 głosów
Znam osoby, które skończyły budownictwo. Więc bez uprawnień to jest tak, że po krótkiej praktyce na start masz między 4000 a 5000 złotych na miesiąc, a jak zrobisz uprawnienia to nawet do 8000 zł. Podobnie jest z informatyką, tylko że tam na początku pracy to raczej nie możesz liczyć na 2000 - 3000 zł, a dopiero później w miarę nabierania doświadczenia na więcej. Chyba, że jesteś super pasjonatem programowania i zajmowałeś się tym z sukcesami np. jeszcze w szkole średniej to nawet studia na polibudzie i papier są Ci nie potrzebne. Znam takiego jednego gościa. ;)
odpowiedź przez użytkownika Adam
0 głosów

Jakie studia na politechnice mógłbym polecić? Do informatyki to na pewno trzeba mieć pasję, bo niewiele osób jest w stanie wytrzymać psychicznie w pracy, w której pracodawca zleca Ci napisać od podstaw cms-a czy jakiś program, gdzie masz napisać  np. 2000 linijek samego kodu PHP, nie licząc javy, mysql-a itd.

Uważam, że niezłym kierunkiem jest administracja, bo możesz dostać pracę w dziale bankowym. Zaczynać nisko, a potem awansować. Czasem lepiej jest popracować przez pierwsze dwa, trzy lata na średniej krajowej czy trochę mniej, a później po awansie cieszyć się porządną wypłatą.

odpowiedź przez użytkownika K.
0 głosów
Obecnie pracę po informatyce zawsze znajdziesz i kasa też będzie niemała. Budowa maszyn to też dobry kierunek na politechnice, a zarobki są spokojnie powyżej średniej krajowej. Albo idź na logistykę i transport, plus naucz się języków i bezrobotny nie będziesz.
odpowiedź przez użytkownika Grzechu
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Misiek 4 odpowiedzi 4,278 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika On97 8 odpowiedzi 36,702 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciek 3 odpowiedzi 9,549 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciej 4 odpowiedzi 14,395 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Ania 4 odpowiedzi 5,361 wizyt
...