Jak znaleźć pracę w trakcie studiów?

0 głosów
Zastanawiam się jak znalezc prace w trakcie studiow, bo chciałabym trochę dorobić i oczywiście zdobyć trochę praktyki. Najlepiej oczywiście byłoby zdobyć prace w zawodzie, który związany byłby z moim kierunkiem studiów, czyli prawem. Gdzie szukać pracy, kogo pytać?
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka

6 odpowiedzi

0 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Jak ja znalazłem pracę w trakcie studiów? Proste - pytałem wykładowców na uczelni czy nie prowadzą jakichś robót na wakacjach. A studiowałem konserwację dzieł sztuki, a to nieduży rynek, więc z robotą nie było problemu. W wakacje pracowałem co rok przez wszystkie lata studiów. Wiecie, że do roboty przy konserwacji zatrudniają też osoby spoza branży? Niekoniecznie trzeba umieć malować czy retuszować, bo wiele jest takich robót jak oczyszczanie, kitowanie ubytków i robota z pogranicza budowlanki, szczególnie w kościołach i przy konserwacji kamienia. Czasem chętniej zatrudniają Pana Czesia po zawodówce, który potrafi świetnie kłaść tynki niż świeżo upieczonego absolwenta, który kielnię oglądał tylko na zajęciach i praktykach.

odpowiedź przez użytkownika Adam
wybrane przez użytkownika c4150f3e1k
0 głosów

Bez przesady, że trudno znaleźć pracę w czasie studiów. sad Mi udało się na trzecim roku studiów prawniczych pracować w kancelarii indywidualnego radcy. Nie wyobrażam sobie teraz jakby to bylo nie mieć żadnej praktyki i szukać roboty od razu po studiach. Moja koleżanka pracowała w kancelarii podatkowej w wakacje i to już któryś rok z rzędu. Szukajcie pracy jeszcze na studiach, szczególnie jeśli studiujecie zaocznie czy wieczorowo. Macie potem łatwiejszy start.

odpowiedź przez użytkownika Ewa
0 głosów
W internecie jest mnóstwo ofert pracy weekendowej dla studentów, jakieś akcje promocyjne itp. Możesz skorzystać z jakiejś wyszukiwarki firm i tam poszukac firm z branży, w której chcesz pracować, wysyłaj CV albo zanoś osobiście i gdzieś w końcu trafi się jakiś wakat. Jak nie to, to zawsze możesz poszukać pracy w charakterze barmana, kelnera, w obsłusze kina lub jako wykładowca towaru w sklepie.
odpowiedź przez użytkownika Czort
+1 głos

Jeśli chodzi o znalezienie pracy w trakcie studiów to studentom jest dość łatwo, bo możesz dostać robotę w zasadzie wszędzie. Jedyny problem to zarobki, które początkowo są naprawdę małe, natomiast umowa jest zwykle na zlecenie. Pracodawcy opłaca się zatrudnić studenta, bo nie musi za niego opłacać ZUS-u, a ten wynosi około 700 zł, jeśli płaci Ci płacę minimalną w umowie o pracę. Trzeba tylko szukać roboty z porządnymi warunkami, a nie harówki za grosze albo gorzej - darmowego stażu.

odpowiedź przez użytkownika Ola
0 głosów
Znalezienie pracy podczas studiów to wcale nie takie trudne zadanie. Bo jak jesteś studentem to pracodawcom opłaca się ciebie zatrudniać, bo nie muszą płacić za ciebie ZUSu. Tak więc chodzić, pytać się, a robota się znajdzie. Najlepiej szukać ofert pracy w swoim przyszłym zawodzie. Może jakiś płatny staż? Zawsze to jakieś doświadczenie i dodatkowa pozycja w CV. Jak Ci ktoś proponuje staż za darmo to olewaj takich cwaniaków. Jest praca to i powinna być płaca.
odpowiedź przez użytkownika Aneta
0 głosów
Mieszkam w Poznaniu więc mogę opisać ci jak to jest u nas. Ogólnie studenci są bardzo poszukiwani do dodatkowych prac w stylu - praca w pubie czy na promocjach. Jasne że to nie jest przyszłościowe, ale można sobie dorobić, a poza tym miło spędzić czas. Studenci starszych lat nie mają problemów ze znalezieniem pracy - wiele firm zatrudnia jeszcze studiujących, gdyż bardziej im się to opłaca - są młodzi, nie trzeba im płacić jakiś kokosów, łatwiej się nimi kieruje. Prawda jest taka, że martwić mogą sie jedynie osoby z wykształceniem zawodowym lub średnim.

Teraz poszukiwani są ludzie z wykształceniem wyższym, ze znajomością języków obcych, obsługą komputera. Naprawdę nie wierzę, że osoba z wyzszym wykształceniem, znająca 2 języki obce, obsługę komputera, nie znajdzie sobie w przyszłości pracy. Niestety trzeba w siebie zainwestować, nie licz na to, że uczelnia wszystko ci to zapewni. Zamiast wydawać pieniądze na bzdury, zafunduj sobie kurs językowy lub coś w tym stylu.
odpowiedź przez użytkownika Tytus
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,380 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Szymon 5 odpowiedzi 26,218 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Michał 5 odpowiedzi 5,821 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Paweł z Torunia 5 odpowiedzi 32,226 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Mateusz 3 odpowiedzi 750 wizyt
...