Praca w kostnicy - jak wygląda?

0 głosów
Czy jest ktoś kto wie jaki można dostać pracę w kostnicy lub krematorium? Myślę, że to praca dla mnie, ale głupio jest mi iść do pierwszego lepszego zakładu pogrzebowego i pytać się czy nie potrzebują pracownika. Proszę o pomoc kogoś kto wie jak taka praca w kostnicy wygląda, gdzie szukać ofert itp. Z góry dziękuję za pomoc.
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz
edycja

4 odpowiedzi

+1 głos
Mi się wydaje, że praca w kostnicy to praca jak każda inna. Normalnie - pytasz się czy nie potrzebują pracownika i tyle. Jakieś podanie, list motywacyjny i cv czy co tam jeszcze sobie zażyczą. Podobno płacą nieźle, ale to robota raczej dla ludzi odpornych psychicznie. Stykanie się na codzień ze śmiercią raczej nie należy do miłych doświadczeń. Więc na twoim miejscu raczej bym się najpierw dobrze zastanowił.
odpowiedź przez użytkownika Michał
0 głosów
Mam kolegę, który pracuje w kostnicy i myje trupy. Szczerze to powiem, że ma już lekko zryty beret. Ja za żadne pieniądze w życiu bym nie chciała pracować w takim zakładzie. Przypuszczam, że początki w takiej robocie mogą być straszne, ale możliwe, że później staje się to praca jak każda inna. Wolałabym jednak tego na własnej skórze nie sprawdzać.
odpowiedź przez użytkownika Martusia
0 głosów

Praca w kostnicy do łatwych nie należy. Powiem wam, że mój znajomy pracował przy zbieraniu szczątek zwłok po wypadku np. jak kogoś potrącił pociąg. Zarabiał nawet 25 zł za godzinę na czysto, ale wytzrymał w tej pracy tylko parę miesięcy. Moim zdaniem jest praca raczej dla osób nieco starszych, takich którzy już nie jedno w swoim życiu widzieli i widok nieboszczyków ich nie przeraża.

Ciekawi mnie jakie mają wymagania na stanowisko pracy w kostnicy... Pewnie wymogiem nie jest, aby być osobą kontaktową, bo przecież panuje tam raczej "sztywna atmosfera". ;)

odpowiedź przez użytkownika Jan Bo
0 głosów
Brrrr, aż mnie ciary po plecach przeszły jak pomyślałam o takiej pracy. To chyba robota nie dla kobiet. Myślę, że praca w kostnicy powinna być dobrze płatna, bo to ciężki zawód i nie dla każdego. Pewnie można się z czasem przyzwyczaić, ale takie non stop obcowanie z martwymi ciałami na pewno nie należy do przyjemności. Musi to mieć jakiś wpływ na psychikę człowieka. Osobiście to jakbym poznała kogoś kto ma taką pracę to nie wiem co bym o nim pomyślała. W ogóle przyznać się w towarzystwie, że pracuje sie w prosektorium wymaga chyba niezłej odwagi. :-)
odpowiedź przez użytkownika Zebra
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Szymon 5 odpowiedzi 26,217 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,979 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Michał 5 odpowiedzi 5,821 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Paweł z Torunia 5 odpowiedzi 32,225 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Mateusz 3 odpowiedzi 750 wizyt
...