Ile zarabia kierowca ciężarówki?

0 głosów
Tak słyszałem, że w takiej pracy jak kierowca samochodu ciężarowego całkiem nieźle się zarabia. Czy ktoś ma może doświadczenie i mógłby się podzielić swoją opinią. Ile płacą kierowcom w Polsce, a ile za granicą? Z gory dziękuję za odpowiedzi.
pytanie zadane przez użytkownika Paweł z Torunia

5 odpowiedzi

0 głosów
Pracy w zawodzie kierowcy najlepiej poszukać w UK. Większość kierowców tam jeździ albo w Niemczech. W tydzień zarobisz tyle co w Polsce przez miesiąc. Ja akurat mieszkam w Anglii od 5 lat i powiem, że opłaca się tu zarabiać w zwykłych zawodach jak kierowca czy operator jakichś maszyn. Zarobki w Polsce, a w UK to jest przepaść. Tutaj jako kierowca zarabiam tygodniowo między 600£ a 800£. Pracy jest bardzo dużo i można wybierać. Gdyby tym ludziom, którzy mieszkają w UK w Polsce płacili 6 - 10 tysięcy złotych miesięcznie za pracę za kierownicą to pewnie co niektórzy by wrócili.
odpowiedź przez użytkownika Zbig
0 głosów
A ja jeżdże w Stanach od 9 lat. I jest naprawdę duża różnica. Kierowcy ciężarówek zarabiają około $1,200 na tydzień lokalnie, a około 2000 dolarów jak jeżdżą po całych Stanach Zjednoczonych. Tutaj tygodniówka to ponad miesiąc pracy w Polsce. Na miesiąc zarabiam więc przeliczając na polską walutę między 16000 - 20000 zł. Czasem jeszcze więcej jeśli mam dalszy kurs.
odpowiedź przez użytkownika Chris
0 głosów
Ile można zarobić jako kierowca ciężarówki w Niemczech? Ja mam stałą wypłatę miesięczną plus premie. Zarobki wynoszą od 1000 do 3000 euro. Jeśli masz do wypłaty 2500 euro i posiadasz jedno dziecko to potrącają ci około 500 euro (zawiera się w tej opłacie ubezpieczenie, podatek oraz 25 euro na wypadek utraty pracy i będziesz mógł otrzymywać od Niemiec zasiłek). Do wypłaty dodatkowo dodawane są nieopodatkowane diety w wysokości od 12 do 50 euro za dobę (nie należy się jeśli pauzujesz na bazie). Ja mam mając w Niemczech umowę o pracę dostaję 24 euro diety za każdy dzień włączając w to weekendy. Czyli mam dodatkowo ponad 720 euro na miesiąc. No i do wypłaty dostajesz jeszcze zasiłek rodzinny na dzieci (kinder geld). Na jedno dziecko to jest około 180 euro, a więc jeśli ktoś ma trójkę dzieci tak jak ja to zgarnia ponad 400 euro. Słyszałem jednak, że są firmy polskojęzyczne, gdzie kierowcy pracujący w Niemczech zarabiają tylko 1000 euro tak więc trzeba uważać gdzie się trafi.
odpowiedź przez użytkownika Maciej
0 głosów
Praca kierowcy zawodowego jest dość ciężka. Żeby być kierowcą TIRa nie trzeba mieć matury, ale trzeba mieć zdrowie, predyspozycje i pokończone kursy prawa jazdy C+E oraz kurs na przewóz rzeczy oraz psychotesty. No a żeby te wszystkie kursy odbyć to trzeba zainwestować około 10000 zł. Prawko C+E możesz zrobić już od 18 roku życia pod warunkiem, że wcześniej skończysz kwalifikacje wstępną przyśpieszoną. Po ukończeniu 21 lat możesz zrobić prawko, natomiast kwalifikację dopiero wtedy kiedy będzie potrzebna. Ile zarabiam w Polsce jako kierowca ciężarówki z plandeką? Ja na "firance" to mam tak do 4000 zł najwięcej, a tak średnio to 3500 złotych. Czasami wychodzi gorzej i jest tylko 3000. Niektórzy pewnie jednak nawet tych 3 tysi nie mają.
odpowiedź przez użytkownika Gruby
0 głosów
Uczcie się języka, róbcie ADR i inne uprawnienia do ważenia substancji niebezpiecznych. W UK będziesz spokojnie zarabiał do 35 tysięcy funtów rocznie, a roboty jest od cholery. Średnia płaca koło Manchester to około 1800 funtów na miesiąc, a kierowcy mają sporo więcej. Kierowca C+E w Anglii może zarobić w jeden dzień nawet 1000 zł. Za granicą jak jesteś wykwalifikowanym pracownikiem z uprawnieniami i znasz język to jesteś w stanie zarabiać bardzo przyzwoite pieniądze. 
odpowiedź przez użytkownika Mac
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Michał 5 odpowiedzi 5,821 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,380 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,979 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Szymon 5 odpowiedzi 26,217 wizyt
...