Jak 15 latek może zarobić pieniądze?

0 głosów
Jak piętnastolatek może zarobić trochę pieniędzy? Potrzebuję w najbliższych miesiącach zarobić jak najwięcej kasy. Mam 15 lat i żyję w mieście 70 tysięcy ludzi. Mogę pracować w weekendy i w tygodniu w godzinach popołudniowych. Może jakieś ciekawe propozycje podsuniecie?
pytanie zadane przez użytkownika Bartek

6 odpowiedzi

0 głosów
Jak 15, 16 czy 17 latek może zarobić? W tym wieku to chyba masz niewiele opcji. Raczej nic poza roznoszeniem ulotek nie przychodzi mi na myśl. Możesz jeszcze popytać się wśród znajomych i rodziny, bo legalnej pracy nikt ci nie da bo jesteś za młody.
odpowiedź przez użytkownika M89
0 głosów

Ja w twoim wieku w maju zbierałem ślimaki i zanosiłem je na skup. Kokosów z tego nie miałem, ale jak pamiętam to zawsze paredziesiąt złotych było się do przodu. Kiedyś też zbierało się butelki po piwie i zanosiło na skup. Teraz można zbierać puszki po piwie (aluminium) lub inne metale i zanosić na skup. Rozmontowywać jakieś stare silniki i wyciągać miedź. Widziałem też, że nastolatkowie myją szyby na parkingach lub na skrzyżowaniach z długą zmianą świateł. Myślę, że spokojnie na takim myciu szyb wyciągają po kilkadziesiąt złotych dziennie za parę godzin. No ale to trzeba mieć trochę odwagi tak nagabywać klientów. Wielu kierowców raczej zbywa takich młodocianych "przedsiębiorców".

odpowiedź przez użytkownika Piotr
0 głosów

Jaka praca dla 15-latka? Mając 15 lat raczej nie znajdziesz roboty na budowie, bo to kłopoty dla pracodawcy. Jakbyś miał 16 czy 17 to mógłbyś być potraktowany jako młodociany pracownik. Jak masz poniżej 16 lat  to możesz pracować maksimum 6 godzin na dzień.

Jak masz 16-18 lat to maksimum 8 godzin dziennie, a w czasie wakacji do 7 godzin na dzień, czyli 35 tygodniowo. Poza tym to jest tak w przepisach prawa, że kiedy młodociany się jeszcze uczy to może pracować maksymalnie po 2 godziny na dzień, czyli nie więcej niż 12 godzin na tydzień. Tyle jeśli chodzi o przepisy. U mnie w okolicy są tzw. OHP (Ochotnicze Hufce Pracy), które umożliwiają pracę właśnie takim młodym osobom, np. w sklepach przy rozkładaniu towaru.
Słyszałem, że istnieje też coś takiego jak CPC - Centrum Pracy Czasowej, więc 15 czy 16latek powinien się rozejrzeć w swojej okolicy za takimi OHP czy CPC.

odpowiedź przez użytkownika niezalogowany
edycja
0 głosów
Jakbyś miał dowód osobisty, czyli skończone 18 lat  to mógłbyś w Polsce czy za granicą zbierać truskawki lub inne owoce i warzywa w sezonie letnim. Za granicą to oczywiście wymagana jest znajomość angielskiego lub niemieckiego, ale i kasa sporo większa za taką samą robotę.
odpowiedź przez użytkownika Lila
0 głosów
Jak 15 latek może zarabiać? Jeśli posiadasz pełnoletnie rodzeństwo to po prostu rozejrzyj się na czym można zarobić w internecie, a podatek idzie na rodziców lub rodzeństwo i dzielisz się z nimi kasą. Albo spróbuj od czasu do czasu coś sprzedać na allegro co ci zbywa w domu, oczywiście najlepiej używaj konta kogoś dorosłego, bo nie wiem czy na koncie junior można sprzedawać. Powodzenia!
odpowiedź przez użytkownika Patrycja
0 głosów

Pytanie mogłoby też brzmieć: w jaki sposób może zarobić 16 latek, 14 latek czy 13 latek. W końcu jak nie ma się osiemnastu lat to nie możesz liczyć na konkretną pracę, tylko jakieś dorywcze zajęcia. Najlepiej naucz się robić strony w internecie. Nie muszą być super profesjonalne, wystarczą chęci, a ile się nauczysz... Do momentu jak osiągniesz pełnoletność to będziesz już wymiatał w te klocki. Trzeba tylko chcieć. A kasę bierz na konto rodziców albo gotówkę, bo konta w banku czy paypala nie założysz, jak nie masz 18 lat.

odpowiedź przez użytkownika Gunwo
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Wesoły Romek 4 odpowiedzi 1,237 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Ania 4 odpowiedzi 5,361 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika On97 8 odpowiedzi 36,702 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciej 4 odpowiedzi 14,395 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Maciek 3 odpowiedzi 9,549 wizyt
...