Jaki kurs się opłaca teraz zrobić?

0 głosów
Wiadomo jaka jest dzisiaj sytuacja na rynku pracy. Mieszkam w Opolu i zastanawiam się czy nie zapisać się na jakiś kurs, po którym miałbym większą możliwość by zdobyć pracę. Jestem ciekaw opinii innych osób, bo sam zastanawiam się np. nad kursem na grafika komputerowego. Może macie na uwadze jakieś kursy, które warto byłoby teraz podjąć, mam na myśli oczywiście kursy płatne, najlepiej stacjonarne. Znam stronę: http://wzdz.opole.pl ale nie moge się na razie zdecydować, który wybrać.
pytanie zadane przez użytkownika Michał

5 odpowiedzi

0 głosów
Z tego co słyszałam to warto zrobić kurs na barmana gdyż jak uda się ci załapać do jakiegoś sporego klubu to z samych napiwków da się wyciągnąć więcej kasy niż z pensji. Nad kursem fryzjerskim albo kosmetycznym (robienie tipsów) też warto się zastanowić. Tylko, że tutaj trzeba mieć trochę talentu i smykałki, aby się tym zajmować. Pozdrawiam. A.
odpowiedź przez użytkownika Ania97
0 głosów
Jaki kurs warto teraz zrobić? Cały czas mocno popularne są u nas kursy na operatora wózka widłowego, bo potem przydaje się to na emigracji, gdy wyjedziesz za granicę. Zawsze lepiej jest jeździć wózkiem np. w Anglii czy Holandii i zarabiać w euro lub funtach. No i dzięki papierkowi masz większe szanse na zdobycie etatu na magazynie. A jeszcze lepiej opłaca się zrobić kurs na spawacza. Spore pieniądze się zarabia w tym zawodzie choć robota na pewno jest męcząca.
odpowiedź przez użytkownika ZX
0 głosów
Jak masz już prawo jazdy B to zrób jeszcze na C, bo naprawdę potrzebni są teraz kierowcy z taką kategorią. Kurs taki jest też przepustką do straży, a najlepiej jakbyś miał też kurs obsługi maszyn ciężkich lub uprawnienia do pracy na wysokościach. Po kursie na C albo D jest wiele ofert pracy, ale najpierw trzeba swoje odbębnić na mniejszych autach, bo raczej na początek nikt żółtodziobowi nie powierzy auta i towaru za kilkaset tysięcy i wyśle za granicę. Sam kurs na C kosztuje 2000 zł + badania, karta kierowca 4000 zł. kwalifikacja wstępna itd., więc tak kwota zamyka się w około 10 tys. Jaki kurs warto też zrobić? Kurs na prawo jazdy kat. D jest od 23 lat i również kosztuje pare tysięcy złotych. Możesz też zastanowić się nad zrobieniem kursu na operatora koparki. Kasa jest też dobra.
odpowiedź przez użytkownika Korwin
0 głosów
Sugerowałbym jakiś kurs masażu. Są atrakcyjne oferty pracy za granicą, dla panów także. :) Polecałbym też kurs animatora wycieczek lub opiekuna. Można jakoś tam zarobić, a przy okazji zwiedzić jakieś inne kraje jak już trafisz na dobrą robotę. Przede wszystkim to najpierw się zastanów co lubisz i chciałbyś robić. Takie patrzenie pod kątem na czym można zarobić lepsze pieniądze może być zgubne, gdy po paru miesiącach pracy w dziedzinie, która kompletnie nie sprawia ci frajdy dostaniesz depresji albo gorzej. Może kurs na kucharza? Zawsze przyda się w życiu jakby co. Sam się nad kursem gotowania zastanawiam, mimo że studiuję co innego. ;) Jedyne co mnie przeraża w pracy kucharza to ilość godzin (10, 12) spędzanych w takiej robocie.
odpowiedź przez użytkownika Zenom
0 głosów
Jeśli byłbyś w stanie pracować przed komputerem całymi dniami to rób coś w tym kierunku. Jeżeli chodzi o kurs grafika to możesz spróbować, tylko najlepiej wybrać taki gdzie dają jakiś Certyfikat, bo sporo jest takich, na których dostajesz tylko dyplom ukończenia kursu. Kurs grafika nic ci nie da, bo w firmach i tak sprawdzą Twoje praktyczne umiejętności i portfolio wykonanych dotychczas prac. Kurs języka angielskiego np. FCE, CAE to też dobra inwestycja na przyszłość. Coraz częściej potrzebni też są pracownicy, którzy znają np. język rosyjski, czeski, słowacki, węgierski, rumuński, hiszpański itd. Jeżeli chodzi o kursy grafika, autocad, 3D Studio czy jakiegoś języka programistycznego to bez tytułu inżyniera na nic Ci się one nie zdadzą. Za tym muszą iść umiejętności praktyczne, a jak masz super zdolności to wówczas nawet papierek z uczelni nie będzie ci potrzebny.
odpowiedź przez użytkownika Zuza
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Paweł z Torunia 5 odpowiedzi 32,226 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,380 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,979 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Szymon 5 odpowiedzi 26,218 wizyt
...