Sprzedaż konta w grze internetowej

0 głosów
Moje pytanie dotyczy sprzedaży konta w grze internetowej. Niestety, w związku z tym zostałem ofiarą oszustwa internetowego. Sprawa wygląda tak: ostatnimi czasy potrzebowałem trochę pieniędzy, więc chciałem sprzedać konto w grze internetowej (The Pride of Taern), z tego powodu dołączyłem do licznych grup zrzeszających właśnie ludzi, którzy chcieli coś kupić lub sprzedać. Znalazłem kupca, ustaliliśmy formę zapłaty, cenę, oboje wyraziliśmy zgodę, on rzekomo przelał pieniądze, ja podałem hasło oraz login do gry, bo miałem pewność, że jeśli pieniądze nie przyjdą konto odzyskam w 3 kliknięciach, ponieważ posiadałem email, na którym te konto było zarejestrowane( kupiec miał otrzymać po dojściu przelewu). Tak jak pewnie się domyślacie, pieniędzy nie otrzymałem, więc od razu odzyskałem konto... nie przewidziałem jednego. W grze, o której mowa ekwipunek działa tak, że po naprawie jest on przypisany do tej jedynej postaci, na której został ubrany więc tym samym traci wartość dla innych graczy, ponieważ nie mogą oni go założyć, tym samym jest bezwartościowy dla kogokolwiek innego niż postać, na której został założony. Z tego powodu nie myślałem, że ktokolwiek będzie na tyle chytry i żądny internetowej waluty gry, że będzie w stanie ukraść te przedmioty i zarobić marne grosze. Teraz te konto jest bezwartościowe, tym samym działał on na moją nie korzyść mimo wcześniejszych ustaleń i pozbawił mnie możliwego zarobku. Oczywiście zostałem zablokowany na FB, ale złodziej korzystał z prawdziwego konta na FB przez co znam jego Imię, Nazwisko, datę urodzenia oraz miasto zamieszkania. Moje pytanie brzmi: czy mogę jakkolwiek prawnie uzyskać zadośćuczynienie, czy mam rację , czy zostało popełnione jakieś wykroczenie w świetle prawa czy to tylko moje błędne domysły, mogę iść z tym na policję?
pytanie zadane przez użytkownika Mateusz

3 odpowiedzi

0 głosów
Moim zdaniem oszustwo powinno być tępione i nie ważne jaka to kwota. Powinieneś zgłosić oszustwo, takie konta w grze bywają kosztowne.
odpowiedź przez użytkownika Krzykacz
0 głosów
Generalnie sprzedawanie kont w grze łamie zapisy licencji wszystkich gier (chyba, że ta gra ma inaczej, w co szczerze wątpię). Także problem polega na tym, że ktoś złamał prawo na nie korzyść innej osoby również łamiącej prawo... Czyli nie możesz raczej niczego się domagać. On złamał prawo krajowe, a Ty regulamin gry sprzedając konto w grze. Zasadniczo chciałeś mu sprzedać coś czego formalnie sprzedawać nie można. Ciężko więc będzie coś ugrać.
odpowiedź przez użytkownika Gamer
0 głosów
W związku z faktem, że zarówno konto jak i to co "wypracujesz" w grze nie jest Twoją własnością, nie możesz tego zbyć na inną osobę. Regulamin zabrania zapewne przepisywanie konta na inną osobę. Mówiąc bardziej prawnie nie możesz zbyć więcej praw niż posiadasz. Możesz się przejść na Policję, ale uważam, że nie przyjmą wniosku chociażby ze względu na fakt, że żadne prawo nie zostało złamane. Gdyby jednak przyjęli musisz być świadomy, że będą występować z wnioskiem o udostępnienie danych do producenta gry. Producent gry dowie się o sprzedaży sprzecznej z regulaminem i zablokuje Ci konto. Według regulaminu gry, konta nie możesz sprzedać, ponieważ prawnie właścicielem jest administrator. Ale przeszukaj forum Taernu, bo plotka głosi, że któryś z topowych graczy wywalczył spore odszkodowanie w takiej sprawie. Tyle że po 1. to był gracz z topki, a nie od dziś wiadomo że oni mogą więcej ;), po 2. nie wiem czy na forum zachowały się jakiekolwiek tematy z tym związane, po 3. tam sprawa rozbijała się o konto warte tysiące złotych. W Twoim przypadku raczej szkoda zachodu.
odpowiedź przez użytkownika Zebra
Witaj w serwisie Zarabianie, Praca, Pieniądze, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom na temat pieniędzy i zarabiania oraz dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na tematy, które Cię interesują.

Podobne pytania

0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Arkadiusz 4 odpowiedzi 13,380 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Alina Zawadzka 6 odpowiedzi 143,979 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Szymon 5 odpowiedzi 26,217 wizyt
0 głosów
pytanie zadane przez użytkownika Marian P 6 odpowiedzi 14,597 wizyt
...